logo pogoda dla żeglarzy
Aktualności: linia
Roman Paszke. Kolejna próba bicia rekordu już w listopadzie 2012 r.
    Data publikacji: 2012-07-31

Roman Paszke 14 grudnia 2011 roku rozpoczął wokółziemski rejs z Wysp Kanaryjskich. Celem tego przedsięwzięcia było ustanowienie nowego rekordu w żegludze dookoła świata non stop, trudniejszą trasą, ze wschodu na zachód. Do tej pory jedynie sześciu żeglarzom udało się opłynąć świat tą trasą, niemniej jednak nikomu nie udało się tego dokonać na katamaranie.

Około 300 mil morskich od przylądka Horn jacht uległ awarii. W tej sytuacji kontynuowanie rejsu nie było możliwe. Roman Paszke zatrzymał się w argentyńskim porcie Rio Gallegos. Po dokonaniu wszystkich napraw i opłaceniu wszelkich kosztów związanych z pobytem i holowaniem jachtu, firma holująca wystąpiła z roszczeniami finansowymi. Od armatora zażądała dodatkowo ponad 300 tys. USD za rzekome uczestnictwo w asyście ratowniczej. Okazało się, iż pretensje zgłaszane przez firmę były nieuprawnioną próbą wymuszenia haraczu. Sprawa trafiła do sądu. Po kilkumiesięcznej batalii sąd II instancji uznał, iż roszczenie firmy holującej są bezzasadne, gdyż nie było żadnych oznak akcji ratowniczej.  

Roman Paszke razem z jachtem Gemini 3 jest już w Gdańsku i od razu zapowiada kolejną próbę pobicia rekordu. Obecny należy do Jeana Luca Van Den Heede’a, który na jachcie Adrien od listopada 2003 do marca 2004 roku przepłynął trasę w czasie 122 dni, 14 godz., 3 min i 49 sek. 

Kapitan Paszke chce wyruszyć pod koniec listopada i jest przekonany, że tym razem bez żadnej awarii uda mu się pobić rekord.

obrazek


Pozostałe aktualności: linia
obrazekUczestnicy Regat Poloneza 2012 zadowoleni z osłony meteorologicznej     Data publikacji: 2012-08-16

W ramach XIII Regat Poloneza odbywających się na trasie Świnoujście-Christianso-Świonujście portal PogodaDlaZeglarzy.pl odpowiedzialny był za osłonę meteorologiczną i nawigacyjną uczestników regat. Wszyscy żeglarze-samotnicy biorący udział w regatach otrzymywali dwa razy dziennie, spersonalizowane wiadomości tekstowe (wysyłane na ich telefony komórkowe i satelitarne) z prognozą pogody obejmującą ich aktualny rejon żeglugi.

obrazekWsparcie meteorologiczne podczas XIII Regat Polonez Cup     Data publikacji: 2012-07-23

Bałtyckie Regaty Samotnych Żeglarzy o Puchar Poloneza to jedna z najstarszych imprez regatowych w Polsce. Początki sięgają 1973 roku...

obrazekOsłona meteorologiczna podczas regat Tall Ships’ Races     Data publikacji: 2012-07-23

Zespół portalu PogodaDlaŻeglarzy.pl uzyskał status oficjalnego routiera pogodowego jachtu s/y Kapitan Borchardt...

obrazekKrajowy Instytut Meteorologii w TVP     Data publikacji: 2012-07-13

2 lipca w popołudniowym wydaniu "Faktów" w TVP Wrocław wystąpili nasi koledzy z Krajowego Instytutu Meteorologii.

Obejrzyj filmik na Facebooku.

Pobierz filmik na komputer.

obrazekKomunikaty pogodowe w rejsie dookoła świata     Data publikacji: 2012-01-08

Zespół portalu pogodowego Pogoda dla Żeglarzy był odpowiedzialny za przygotowanie prognoz i komunikatów meteorologicznych w próbie bicia rekordu w samotnym rejsie dookoła świata. 

obrazekAktualna pogoda dla Narodowego Centrum Żeglarstwa     Data publikacji: 2011-08-03

Narodowe Centrum Żeglarstwa z siedzibą w Gdańsku, ufając naszemu doświadczeniu, zwróciło się do nas z prośbą o dostarczanie aktualnej prognozy pogody na swoją stronę.

obrazekMistrzostwa Polski w klasie Star     Data publikacji: 2011-07-10

W dniach od 14 do 24 lipca 2011 w ramach XII edycji Gdynia Saling Days odbędą się kolejne Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie Star.

O portalu

Portal Pogoda dla Żeglarzy to przedsięwzięcie stworzone przez Krajowy Instytut Meteorologii, skierowane przede wszystkim do sympatyków żeglarstwa i miłośników sportów wodnych. Specjalizujemy się w dostarczaniu profesjonalnych prognoz pogodowych dedykowanych specjalnie dla żeglarzy. Oferujemy prognozy siedmiodniowe wraz ze wszystkimi najważniejszymi danymi pogodowymi, a także informacje dotyczące zafalowania. Dane pogodowe, których używamy do naszych prognoz pochodzą z najbardziej godnych zaufania źródeł – m.in. z NOAA (the National Oceanic and Atmospheric Administration).


Podstawową ideą działania portalu jest zwiększenie bezpieczeństwa na wodach. Dostarczamy niezbędnych informacji z zakresu meteorologii. Profesjonalne, synoptyczne prognozy pogody wysyłane za pomocą wiadomości SMS, to nieodzowna pomoc w każdej sytuacji.


Stałe monitorowanie danych i modeli prognostycznych pozwala na stworzenie unikatowej usługi – Ostrzeżenia Pogodowe. Nasi specjaliści dostarczają prognozy i zapewniają wsparcie 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku.


Ostrzeżenia Pogodowe informują o nagłych i gwałtownych zmianach warunków atmosferycznych oraz o zjawiskach długoterminowych. Ostrzeżenia przekazywane są za pośrednictwem wiadomości tekstowych SMS, jak również w innych formach. Ponadto, przygotowujemy i opracowujemy modele prognostyczne, a także rozwijamy własne systemy oraz techniki prognozowania.


Prognozy pogody oferowane przez portal Pogoda dla Żeglarzy obejmują swym zasięgiem wszystkie najważniejsze akweny w Polsce.

logo
Copyright © 2019 pogodadlazeglarzy.pl. All rights reserved E-marine realizuje projekt wspólfinansowany ze srodków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w waszą przyszłość.
ue