logo pogoda dla żeglarzy
Aktualności: linia
Komunikaty pogodowe w rejsie dookoła świata
    Data publikacji: 2012-01-08

Zespół portalu pogodowego Pogoda dla Żeglarzy był odpowiedzialny za przygotowanie prognoz i komunikatów meteorologicznych w próbie bicia rekordu w samotnym rejsie dookoła świata. 14 grudnia 2011 roku kapitan Paszke na katamaranie Gemini 3 wyruszył w samotny rejs dookoła globu trudniejszą trasą, ze wschodu na zachód, pod wiatr. Do tej pory jedynie pięciu żeglarzom udało się pokonać tą trasę, niemniej jednak nikt nie zmierzył się z nią na katamaranie.

Informacje na temat nadchodzących warunków atmosferycznych podczas rejsu to priorytet. PDŻ dysponując unikatową technologią przetwarzania danych prognostycznych dostarczał aktualne i precyzyjne informacji bezpośrednio na pokład jachtu, bez względu na jego położenie.

obrazek


Pozostałe aktualności: linia
obrazekUczestnicy Regat Poloneza 2012 zadowoleni z osłony meteorologicznej     Data publikacji: 2012-08-16

W ramach XIII Regat Poloneza odbywających się na trasie Świnoujście-Christianso-Świonujście portal PogodaDlaZeglarzy.pl odpowiedzialny był za osłonę meteorologiczną i nawigacyjną uczestników regat. Wszyscy żeglarze-samotnicy biorący udział w regatach otrzymywali dwa razy dziennie, spersonalizowane wiadomości tekstowe (wysyłane na ich telefony komórkowe i satelitarne) z prognozą pogody obejmującą ich aktualny rejon żeglugi.

obrazekRoman Paszke. Kolejna próba bicia rekordu już w listopadzie 2012 r.     Data publikacji: 2012-07-31

Roman Paszke 14 grudnia 2011 roku rozpoczął wokółziemski rejs z Wysp Kanaryjskich. Celem tego przedsięwzięcia było ustanowienie nowego rekordu w żegludze dookoła świata non stop, trudniejszą trasą, ze wschodu na zachód.

obrazekWsparcie meteorologiczne podczas XIII Regat Polonez Cup     Data publikacji: 2012-07-23

Bałtyckie Regaty Samotnych Żeglarzy o Puchar Poloneza to jedna z najstarszych imprez regatowych w Polsce. Początki sięgają 1973 roku...

obrazekOsłona meteorologiczna podczas regat Tall Ships’ Races     Data publikacji: 2012-07-23

Zespół portalu PogodaDlaŻeglarzy.pl uzyskał status oficjalnego routiera pogodowego jachtu s/y Kapitan Borchardt...

obrazekKrajowy Instytut Meteorologii w TVP     Data publikacji: 2012-07-13

2 lipca w popołudniowym wydaniu "Faktów" w TVP Wrocław wystąpili nasi koledzy z Krajowego Instytutu Meteorologii.

Obejrzyj filmik na Facebooku.

Pobierz filmik na komputer.

obrazekAktualna pogoda dla Narodowego Centrum Żeglarstwa     Data publikacji: 2011-08-03

Narodowe Centrum Żeglarstwa z siedzibą w Gdańsku, ufając naszemu doświadczeniu, zwróciło się do nas z prośbą o dostarczanie aktualnej prognozy pogody na swoją stronę.

obrazekMistrzostwa Polski w klasie Star     Data publikacji: 2011-07-10

W dniach od 14 do 24 lipca 2011 w ramach XII edycji Gdynia Saling Days odbędą się kolejne Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie Star.

O portalu

Portal Pogoda dla Żeglarzy to przedsięwzięcie stworzone przez Krajowy Instytut Meteorologii, skierowane przede wszystkim do sympatyków żeglarstwa i miłośników sportów wodnych. Specjalizujemy się w dostarczaniu profesjonalnych prognoz pogodowych dedykowanych specjalnie dla żeglarzy. Oferujemy prognozy siedmiodniowe wraz ze wszystkimi najważniejszymi danymi pogodowymi, a także informacje dotyczące zafalowania. Dane pogodowe, których używamy do naszych prognoz pochodzą z najbardziej godnych zaufania źródeł – m.in. z NOAA (the National Oceanic and Atmospheric Administration).


Podstawową ideą działania portalu jest zwiększenie bezpieczeństwa na wodach. Dostarczamy niezbędnych informacji z zakresu meteorologii. Profesjonalne, synoptyczne prognozy pogody wysyłane za pomocą wiadomości SMS, to nieodzowna pomoc w każdej sytuacji.


Stałe monitorowanie danych i modeli prognostycznych pozwala na stworzenie unikatowej usługi – Ostrzeżenia Pogodowe. Nasi specjaliści dostarczają prognozy i zapewniają wsparcie 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku.


Ostrzeżenia Pogodowe informują o nagłych i gwałtownych zmianach warunków atmosferycznych oraz o zjawiskach długoterminowych. Ostrzeżenia przekazywane są za pośrednictwem wiadomości tekstowych SMS, jak również w innych formach. Ponadto, przygotowujemy i opracowujemy modele prognostyczne, a także rozwijamy własne systemy oraz techniki prognozowania.


Prognozy pogody oferowane przez portal Pogoda dla Żeglarzy obejmują swym zasięgiem wszystkie najważniejsze akweny w Polsce.

logo
Copyright © 2019 pogodadlazeglarzy.pl. All rights reserved E-marine realizuje projekt wspólfinansowany ze srodków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w waszą przyszłość.
ue